خوندن کتاب خیلی روی زندگی انسان تاثیر داره . فرقی نمی کنه آموزشی باشه یا رمان . هر کدوم به یک نحو روی زندگی انسان تاثیر می ذارن.
برای همینه که همیشه می گم روی انتخاب کتابی که می خوانید دقت کنید ‌.
خودتون می دونی که ما ایرانی ها به اندازه کافی مشکل و دغدغه در زندگی هامون داریم . عوامل اعصاب خرد کن زیادی در زندگی ها هست . فرض کنید با این اوضاع کتاب هایی هم که می خونید اعصاب خرد کن باشه . چی از اعصاب و روان شما می مونه؟ عملاً هیچی .
بعضیا می رن سراغ رمان هایی که مثل بعضی  سریال های ترکیه ای توش همه به هم خیانت می کنند. چنان درگیر این داستان می شن که شروع می کنن فحش کشیدن به جون شخصیت منفی . صورتشون سرخ میشه ، تن صدا بالا می ره و لحن پرخاشگرانه پیدا می کنند.
یا مثلاً سراغ های کتاب هایی پر از خون و خون ریزی و جنگ . به عنوان به بلاگر انگیزشی باید بگم که تمام این صفحات کتاب روی ضمیر ناخودآگاه شما تأثیر منفی می ذارن . همون طور که فکر کردن به زیبایی ها زیبایی ها رو به شما جذب می کنه ، درگیر شدن با این کتاب ها هم اتفاقاتی مشابه همون به شما جذب می کنه.

برید دنبال کتاب های بهتر

کتاب های آموزشی مفید ترین نوع کتاب ها هستن . و البته بهتر از همه کتاب های انگیزشی هستن.
اما اگه می خواید رمان بخونید سراغ رمان های تخیلی برید … رمان هایی که تخیل شما رو هم تقویت کنه . کتاب هایی بخونید که در ذهن شما سوال ایجاد کنه و فعال ترش کنه . رمان هایی با موضوعات موفقیت و انگیزشی بهترین نوع رمان ها هستن . داستان هایی که به شما درس زندگی و درست زندگی کردن بدن.