اینکه به دیگران انگیزه بدی خیلی عالیه ولی دوست عزیز آیا خودت به اندازه کافی انگیزه داری ؟
خیلی ها وقتی می رن سراغ کتاب های انگیزشی دوست دارن جای نویسنده اون کتاب باشن .
دوست دارن موفق و الهام بخش باشن.
بعضی ها آرزوشون اینه . بعضیا هم فکر می کنن ساخته شدن تا الهام بخش باشن.
اما الهام بخش بودن شرایطی داره ، باوجود اینکه خیلی سخت نیست ولی برای خیلی ها سخته:

1.

شرط اول اینه که به شدت احساس خوشبختی کنی . بله دوست عزیز … البته اشتباه نکن منظورم رسیدن به درآمد های میلیاردی نیست . هرچند اگه تو اون طوری احساس خوشبختی می کنی دیگه نظر خودته. ولی اگه الان خوب یا بد عاشق زندگی که داری هستی و به شدت احساس خوشبختی می کنی خوشحالی می کنی بهت تبریک می گم . تو شرط اول رو داری.

2.

خب فکر کنم حدس می زنی شرط دوم چیه . بله موفقیت. نه عزیزم همچین چیزی نیست. مهم نیست الان به هدفت رسیدی یا نه همین که در مسیر موفقیت و رسیدن به هدفت هستی و داری از مسیر لذت می بری کافیه . یادت باشه نتیجه مهم نیست لذت از مسیر مهمه.

3.

فکر می کنی شرط سوم بی نقص بودنه؟ نه عزیزم چنین چیزی ممکن نیست. چون هیچ کس در هیچ دوره ای از زندگیش بی نقص نبوده ، نیست و نخواهد بود . فقط کافیه سعی کنی بهتر از قبلت باشی و این رو بپذیری که هر فردی نقصی داره و تو هم از این قاعده مستثنی نیستی . حتی اون بازیگر محبوبت که کامل و بی نقص به نظر میاد هم بی نقص نیست.

4.

یه مدیر زمان عالی باشی . نه عزیزم هرگز چنین چیزی نیست . هیچ کس نمی تونه به طور کامل روی زمانش تسلط داشته باشه . کارهای مهمی که یهو پیش میاد که دست تو نیست و ضمناً ما یک انسان هستیم و انسان هم اجتماعی هست . در هر صورت یه وقفه کوچیک هم که شده تو کارت میوفته. حتی اگه تصمیم بگیری یه کلبه وسط جنگل داشته باشی و اونجا تنهایی زندگی کنی هم نمی تونی رو زمانت کنترل کامل داشته باشی . چون ممکنه یهو بارون بیاد یا مثلاً یه حیوون وحشی حمله کنه.
مهم اینه که بتونی سارقان زمان رو بشناسی و تا جایی که ممکنه ازشون دوری کنی و بهشون اجازه بهم ریختن برنامه ات رو ندی . دقت کردی که گفتم ((تا جایی که ممکنه)) چون به طور کامل غیر ممکنه . افرادی که زیادبرنامه ریزی نمی کنن طوری برخورد می کنند که انگار حافظه کوتاه مدت دارن . هر دفعه میان طرفت باید یادآوری کنی که نمی خوای زمانت رو از دست بدی . اما اونا بازم میان سراغت. که البته این تکرار در مراجعه بهت و توضیح دادن های مکرر هم خودش وقتت رو میگیره . پس به طور کامل رو زمانت تسلط نداری‌.

5.

شرط آخر اینه که روی چیزی که می خوای پافشاری کنی . دقت کردی که تمام شرط ها نسبتاً آسون و در دسترس بودن . اما من اون ها رو طوری بیان کردم که خواننده فکر کنه سخته . کسی که هدفش واقعی باشه و برای رسیدن به هدفش همه تلاشش رو بکنه این مقاله رو تا انتها خونده و فقط همونه که لایق الهام بخش بودنه . نه کسی که ابتدای کار جا زده . این شرط آخر مهم ترین شرط برای الهام بخش بودنه.