همۀ ما شنیدیم که یه عده می گن : (( پول خوشبختی نمیاره )) یا (( پول مثل چرک کف دست می مونه )) یا (( اگه کسی پولداره دزدی کرده )) یا همچین چیزایی . اینجا من می خوام محکم در مقابل این آدما وایسم و بگم که باورتون غلطه . ادامه مطلب رو بخونید تا بیشتر بهتون بگم.

(( پول خوشبختی میاره ))

(( پول پول میاره ))

اینا چیزایی هستن که شما باید باور کنید. چرا؟ توضیح می دم براتون.

زندگی افراد فقیر

یه کم به زندگی افرادی که طرز فکر نفرت از پول و پولدار ها رو دارن توجه کنید. زندگیشون متوسط یا زیر خطر فقره . تمام عمر دارن کار می کنن و تلاش می کنن واسه همون پولی که ادعا می کنن ازش خوششون نمیاد . یا اگه نداشته باشنش چیزی نمیشه . این افراد دست به مشاغلی می زنن که دوستش ندارن .

یه زندگی کسل کننده ای رو پیش می گیرن که صبح های زود با بی میلی از خواب بلند می شن . می رن سر کار و در خوشبینانه ترین حالت ممکن تا بعد از ظهربه شغلی مشغول می شن که ازش نفرت دارن. بعد که بر می گردن خونه خسته و کوفته و گاهی غر غر کنان از رئیس و همکار می نالند. بعضیاشونم اگه وقت داشته باشن برای تأمین مخارج زندگی شغل دومی می گیرن که اتفاقاً به اون هم علاقه ای ندارن. با این کار پی پولی می دوند که بهش احساس تنفر و گاهی بی نیازی دارن.

زندگی افراد ثروتمند

حالا به زندگی یه فرد ثروتمند نگاه کنید. اون مشغول فعالیت در شغل مورد علاقه اش هست . کاری که درش تخصص داره و واسش تلاش می کنه . اون سال ها پیش تصمیم گرفته که برای خودش کار کنه و الان داره نتیجه اش رو می بینه . اگه سر کارشه داره بهترین ساعات عمرش رو می گذرونه . تفریحات زندگیش سر جاشه . زندگیش هیچ کم و کاستی نداره. موقع خرج کردن دست و دلش نمی لرزه و نگران چیزی نیست. آروم تر و به مراتب مهربون تر از یه فردیه که داره با بی پولی دست و پنجه نرم می کنه .

طرز فکرت رو عوض کن

دوست عزیز این مسئله رو نمیشه عوض کرد که ما برای تأمین مخارج زندگی به پول احتیاج داریم . پس چرا با باور های غلط زندگی رو واسه خودت سخت می کنی .

اگه بخوای از پول منتفر باشی و دوستش نداشته باشی، زندگیت تبدیل به عذاب میشه . چون داری واسه چیزی که ازش متنفری تلاش می کنی . ضمناً این سیگنال رو واسه کائنات ارسال می کنی که هرچه بیشتر پول رو ازت دور کنه . اینطوری مجبور میشی بیشتر واسش تلاش کنی و درنتیجه نفرت بیشتر و عذاب بیشتر رو تجربه کنی . کم کم تبدیل به یه آدم عصبی می شی که مردم یا خانواده ات نمی تونن تحملت کنن. بعضی وقتا تحملت واسه خودتم سخت میشه.

بدیش اینه که با این طرز فکر هرقدر هم تلاش کنی بیشتر از اینی که داری به دست نمیاری . چون پول داره از کسی که ازش متنفره فرار می کنه .

می دونم الان چی فکر می کنی . (( چطوری پول بیشتر در بیارم … دزدی کنم؟ … یه چیزی میگیا واسه خودت ))

نه قربونت برم ، مگه همه پولدار ها دزدی کردن ؟ – البته با اونایی که از راه اشتباه پول در آوردن کاری ندارما – ولی خیلیا هستن که از راه درست پول در میارن . این طرز فکر رو دور بریز که همۀ پولدارا دزدن . اونا فقط از مغذشون استفاده کردن . جایی که لازم دیدن ریسک کردن . گاهی ریسک های عاقلانه و گاهی حتی احمقانه.

اگه از پول متنفر باقی بمونی کائنات پول روازت دور می کنه واسه این کار هم خلاقیتت ، شجاعت و جسارتت و اعتماد به نفست رو ازت می گیره . بدون اینا نمی تونی به پول بیشتر برسی .

پس طرز فکرت رو راجع به پول عوض کن تا کائنات هُلت بده به سمت قدرت و ثروت .