خورد غذاهای ناسالم عواقب داره ، حتی اگه فقط در دوران بچگیتون ازش استفاده کرده باشین و در بزرگسالی کلاً ازشون پرهیز کرده باشین . حتی مشکلات غذاهای ناسالم ژنتیکی منتقل میشه . برای اینکه بدونید از چی دارم حرف می زنم و این اتفاق چطوری برای خودم افتاده ادامه مطلب رو بخونید.

دوستان عزیز ! اینکه توصیه می کنم از همین الان و تا زوده به فکر سلامتی بچه هاتون باشید ، دلیلش مشکلیه که واسه خودم اتفاق افتاد . بعد از اون تصمیم گرفتم دنبال دلیلش برم.

شاید الان گفتنش برای من خیلی سخت باشه ، اما ارزش اینو داره که کسی اینو بخونه که عملش کنه و کودکان فردا ، کودکان سالم تری باشن و سلامتشون  به خاطر تصمیم و انتخاب اشتباه بزرگتر ها و بهتر بگم ، پدر و مادرشون به خطر نیوفته.

غذای ناسالم در بچگی مثل خوردن بیش از اندازۀ نوشابه در دوران کوکی و نوجوانی باعث میشه که کودک دچار پوکی یا نرمی استخوان بشه ، دیر یا زود دچار میشه .

زمانی که کودک بودم مثل هر بچۀ دیگه ای عاشق خرودن نوشابه بودم . دورانی بود که اگه ولمون می کردی با صبحانه هم نوشابه می خوردیم .

به مرور در نوجوانی فهمیدم که متوجه مشکلات استخوانم شدم . راه که می رفتم قرچ و قرچ مچ پام صدا می داد . به خاطر نرمی استخوانم می تونستم به راحتی با یک دست دست بزنم . از قدیم می گن یه دست صدا نداره ولی برای من داشت. هنوزم همینطوره.

همین امسال چند تا از دندون های آسیابم شکست و خراب شد . یکی از دندون های طرح لبخندم هم شکست . من خیلی رو دندون هام حساس بودم و رسیدگی کامل مسواک و نخ دندون و دهانشویه و …داشتم . من حتی باهاش تخمه هم نمی شکستم – ولی الان می شکنما- و بستنی هم گاز نمی زدم ، توقع چنین چیزی رو در سن 26 سالگی نداشتم . متوجه شدم که این ماجرا ارثیه .

هم مادرم و هم پدرم قبل از 30 سالگی دندونشون رو از دست داده بودند. مادرم با وجود اینکه در تمام تصاویری که از گذشته اش دیده بودم دندن هایی سفید تر از صدف داشت باز هم قبل از 30 سال دندونشو از دست داده بود . متوجه شدم مادرش هم قبل از 30 سالگی دندون هاشو از دست داده .

پی گیر شدم که بفهمم چرا به همچین مشکلی دچار شدم و باز هم به تغذیه غلط در هنگام کودکی رسیدم . باز هم نوشابه بوده که برای من کار خودشو کرده ، ولی عجیب بود که چرا پدرم ، مادرم و مادرم بزرگم چنین مشکلی داشتند.

تا اینکه بالاخره خوندن مقاله صادق هدایت درباره ( فواید گیاهخواری ) بعد از دو ماه تموم کردم.

با وجود اینکه مقاله کوتاهی بود ، اما خوندنش دل و جیگر می خواست که من کمتر داشتم.

اینو بار ها گفتم که بدن انسان گوشت خوار نیست و خوراک انسان نباتات هست . می دونم الان چی می گید : (( بازم این دختره شروع کرد به حرف زدن درباره گیخواری)) ولی لطفاً تا پایان مطلب بخونید و اگه غیر منطقی بود نقدش کنید و ردش کنید.

تو مقاله صادق هدایت خوندم که می گفت ، چرا فکر می کنید که تمام حیوانات ، تمام اون هایی که طبق خوراک طبیعی خودشون زندگی می کنن تا پایان عمرشون دندون هاشون صحیح و سالمه ؟

چون طبق خوراک طبیعی خودشون زندگی کردن . اما انسان دندون های شکسته و ناسالم و پوسیده و در آخر هم که مصنوعی داره . اونم با کلی زور و زنبه و دست به دامن دندان پزشک شدن در طول عمر خودش .چرا؟

چون انسان که خوراک طبیعی اش گیاه و میوه است ، شکم خودشو به گوشت می بنده . دندون های انسان دندون های یک گوشتخوار نیست . ولی ازش استفاده نادرست می کنه . این ایرادات و مسائلی که براش پیش میاد و امراض دیگه ای که به خاطر گوشت خواریش بهش وارد میشه ،صورت ارثی به بچه هاش منتقل می کنه.

پس دوستان عزیز . به خاطر بچه هامونم که شده گشت خواری رو متوقف کنیم . تا بتونیم به مرور ژنتیک سالم تری رو به بچه هامون منتقل کنیم.

چرا امروز بچه هایی رو می بینیم که از مشکل قند و چربی رنج می برن . نتنها بحث ژنتیکیه بلکه خودشون هم تغذیه ناسالم دارن . قند طبیعی میوه های شیرین رو نادیده می گرن و سراغ شکر و قند  و شیرینی جات مضر می رن .

لطفاً در انتخاب غذاهای مفید تر کمک حال فرزندانتون باشید . نذارید عدم کمک یا انتخاب اشتباه تغذیه برای خودتون آینده و سلامت اونا رو در معرض خطر قرار بده.

با سپاس فراوان برای اینکه این مطلب رو کامل خوندید.

لطفاً بهش فکر کنید. از خودتون بپرسید: (( آیا گوشتخواری ارزش اینو داره؟))