۱. حرف مردم برات مهم نباشه

می تونی مطمئن باشی که من و تو ذره ای برای این مردم اهمیت نداریم . پس تو هم بهشون اهمیت نده . چرا باید حرف کسی برات مهم باشه که از باختت بیشتر از بردت خوشحال میشه .
ضمناً نمیشه به حرف مردم زندگی کرد . چون هر کسی سلیقه ای داره و اگه بخواد هر کسی تو زندگی تو دخالت کنه هر لحظه باید یه جور دیگه باشی . همیشه هم باید کسی غیر از خودت باشی . که اینم خودتو از درون بیرون داغون می کنه و خودت نمی فهمی .

۲. به موقع اش گریه کن

چرا عین بچه ها گریه می کنی ؟
چته چرا آبغوره گرفتی ؟
آدمای ضعیف گریه می کنند. ، بس کن دیگه
اینا جملاتی هستن که بهت می گن ؟ یا می ترسی بهت بگن ؟
خب بذار هر کی هر جور دلش می خواد فکر کنه . اتفاقا آدما قوی هم گریه می کنند ‌ . اصولاً آدم ها گریه می کنند. چون ما آدمیم و مثل هر آدم دیگه ای احساس داریم ، قدرت تفکر داریم ، خوشحال می شیم ، ناراحت می شیم ، می خندیم ، گریه می کنیم و همه اش کاملاً طبیعیه .
اتفاقا یه وقتا گریه کن تا سبک تر بشی و بعد راحت تر به فکر چاره باش.

۳. با هر کسی بحث نکن

بحث باید تا جایی ادامه پیدا کنه که طرف منطقی باشه . اگه منطقی نباشه و بخواد با تحقیر و توهین حرفسش رو پیش ببره که اصلاً فایده نداره . چون این آدم از طرز فکر خودش بر نمی گرده که ، فقط اعصاب تو رو خرد می کنه. حتی اگر منطقی باشه هم‌‌ بازم بحثی نداریم ، هر کسی طرز فکر خودشو داره . تا جایی که بتونیم آگاه می کنیم و اگه نشد خودمونو اذیت نمی کنیم.

۴. حذف آدمای مسموم زندگی

آدمای مسموم زندگیت رو حذف کن ، اونایی حس حقارت بهت می دن ، اونایی که توهین می کنن، اونایی که سطحشون از تو پایین تره ، نه از لحاظ مالی بلکه فکری و شعوری . اونایی که منفی نگر اند و نگرش تو رو هم عوض می کنن ، اونایی که اذیتت می کنند و…
این جور آدما ارزش موندن تو زندگیت رو ندارن و زندگیت رو مسموم می کنن.

۵. ارتباط با آدمای مثبت

ارتباطت رو با آدمای مثبت و اونایی که بهت انگیزه می دن و می تونن تو رو بالا بکشند حفظ کن. بذار دورت فقط آدمای موفق باشه.

۶. ورزش و تعهد

ورزش کن ، اگه هر روز ورزش کنی به اولین تعهد زندگیت عمل کردی ، اینطوری به خودت اعتماد بیشتری پیدا می کنی ، رو اعتماد به نفست تاثیر می ذاره و ازت فردی قوی تر و مستقل تر می سازه .