به مناسبت روز جهانی انسان دوستی

می دونم چی ذهنتو درگیر کرده . « خب اینا چه ربطی به هم دارن ؟» ربط دارن عزیزم ، ربط دارن .
خیلی ها مدعی هستن که حامی حقوق زنان هستند . اما جنس زن در دنیای ما فقط انسان ها هستن ؟
بدترین نوع شکنجه رو بین حیوانات ، اون هایی می کشن که ماده هستن ‌.
گاو ماده است که از گوساله اش جداش می کنن. با حرارت مستقیم آتش زیر پستان هاش ازش شیر می گیرن . این گاو ماده است که با لقاح مصنوعی که کلی امراض واسش داره ، باردارش می کنن تا هم شیر ازش بگیرن و هم گوساله .
این مرغه که تو قفس های تنگ و ترش کنار بقیه مرغ ها ازش نگه داری می کنن و نوکش رو یا می تراشن و یا می برن . این مرغه که به خاطر گرفتن تخم مرغ ازش سر و ته آویزونش می کنن و دستشون رو در مقعد این حیوان فرو می برن با این کار جرش می دن ، که تخم رو از بدنش خارج کنن .
این زنبور ملکه است که بالش رو می چینند تا زنبور های دیگه به هوای اون اسیر انسان ها باشن .
می دونم به چی فکر می کنید : « خب … این ربط داشت … ولی واقعاً نخوردن حیوانات چه ربطی انسان دوستی داره آخه »
ما داریم وحشی می شیم . داریم به راحتی یه موجود زنده رو می کشیم . خب با این اوصاف ، اصلاً هم اوضاع امروزه ما قاتل ها دارن روز به روز زیاد تر می شن غیر منطقی نیست .
فکر کنم شما هم در باره افرادی انسان ها رو می کشن و گوشتشون رو تکه تکه می کنن و می خورن شنیده باشید . طرف می خواسته گوشت انسان رو امتحان کنه و البته خوشش اومده . نه قبایل آدم خور ها رو نمی گم . در همین زندگی مدرن امروزی ، قاتلان سریالی ‌، اونا رو می گم . طرف گوشت انسان رو در فریزر خونه اش نگه می داره.
فکر کنم در چین باشه که سوپ جنین می خورن و به نظرشون یکی از خوش طعم ترین غذا هاست . بله جنینی که سقط کردنش ، یا زنده نمونده رو می پزن و می خورن و بله از طعمش هم خوششون میاد ‌.
و فکر می کنید در آینده برای اینکه دوباره این طعم رو تجربه کنند چی کار می کنن؟ هیچ بعید نیست که زن های حامله در خطر باشن . هیچ بعید نیست که روزی نسل انسان منقرض بشه ، اونم توسط خودش .
وقتی مجوز خوردن یک موجود زنده رو به خودمون دادیم ، کم کم برامون فرقی نمی کنه که اون موجود زنده حیوان باشه یا انسان . سنگ دلی در برابر یه موجود زنده، آدم رو سنگ دل می کنه .
برای همین همیشه می گم « بیایید وگان شویم »
بیاید به اصل خودتون برگردید . انسان ذاتا گیاهخوار هست و نباید گوشت مردار بخوره . نذارید انسانیت و انسان دوستی از بین بره .
بیاید از حقوق حیوانات و تمام موجودات زنده ای که به خاطر شکم ما کشته می شن دفاع کنیم ‌.