بعضیا میان تو اینستاگرام پیج منو می بینن یا توی سایت مطالب منو می خونن و متعجب می شن که چطور یه بلاگر انگیزشی ، یه بلاگر سبک زندگی باید چنین مطالبی منتشر کنه.
می بینن که به عنوان یه بلاگر سبک زندگی گاهی سبک زندگی خودم هم بهم می ریزه ، بی برنامه می شم ‌. ورزش رو کنار می ذارم و چاق می شم .
می بینن که گاهی به اوضاع حاکم بر جامعه معترضم . از خودشون می پرسن : « یعنی این واقعاً بلاگر سبک زندگی و انگیزشیه؟»
خب من اعتقاد دارم بی خبری ، خوش خبریه ؛ اما در اوضاع فعلی جامعه سخت میشه بی خبر بود . اینقدر اخبار منفی زیاد شده که بخوای بی خبر هم باشی نمی شه.
ضمنأ من از اون بلاگر انگیزشی ها نیستم که بگه همه چی آرومه ، من چقدر خوشحالم . من واقع بین هستم . من مثل بقیه نمی گم چشم هاتون رو روی واقعیت ببندید و امیدوارانه زندگی تونو بکنید . متاسفانه واقعیت موجود در جامعه ی ما با بستن چشم ها درست نمی شه .
مثل مستند دروغین راز هم نمیام بگم اگه به چیز های بد فکر کنی جذبش می کنی . شما فکر می کنید از بین افرادی که مبتلا به کرونا شدن ، افرادی وجود ندارن که به قانون جذب باور داشته باشن .
فرض کنید شما مستند دروغین راز رو باور کنید ، بگید من به کرونا فکر نمی کنم و به سلامتی فکر می کنم . همین کار رو هم بکنید . یعنی حالا چون این کار رو کردید ، اگه از کنار یه فرد ناقل رد بشید کرونا نمی گیرید؟
یا مثلاً کائنات دست به دست هم می دن تا شما از کنار یه فرد ناقل رد نشید ؟
به قول هلاکویی « شما قوانین جهان هستی رو که نمی تونی تغییر بدی عزیز .»
حالا فرض کن طبق گفته مستند راز شما بتونی این قوانین جهان هستی رو تغییر بدی . خب هر کسی که به قانون جذب باور داره بتونه تغییرش بده . فکر کنید با این اوصاف دنیای ما چه بلبشویی بشه . مثلاً اونایی که ناقل کرونا هستن، کائنات نذاره سمت شما بیان و البته سمت خیلی های دیگه که قانون جذب رو باور دارن . فکر کنم این ناقل های عزیز باید بخشی از مسیر رو پرواز کنند که به وقت سمت اون هایی که به قانون جذب باور دارن نرن. ناقل تو خیابون داره راه می ره یهو نمی فهمه چی شد و بخشی از مسیر رو پرواز می کنه. بعد رو زمین فرود میاد و هاج و واج می مونه که چطور این اتفاق افتاد.
من نمی گم چشم هاتون رو روی واقعیت ببندید . من می گم با وجود دیدن واقعیت به مسیر ادامه بدید ، اونم به شکلی کاملا منطقی.
یادتون هم باشه ، ما بلاگر های انگیزشی هم آدمیم . گاهی افسرده می شیم ، گاهی دلسرد می شیم . گاهی امیدمون رو از دست می دیم . گاهی بی برنامه می شیم ، ورزش رو کنار می ذاریم و انداممون دوباره بهم می ریزه ، درست مثل شما . اما دوباره خودمونو جمع و جور می کنیم و ادامه می دیم ، دوباره کنترل زندگیمونو به دست می گیریم و این همون کاریه که از شما توقع داریم انجام بدید ‌.