وقتی درباره حیوانات حرف می زنیم ، وقتی می گیم حمایت از حیوانات همه یاد سگ و گربه های گوگولی مگولی میوفتن . انگار فقط حیوانات خانگی حیوان محسوب می شن و نیاز به حمایت دارن .
حال اونجاست که همونایی که دم از حقوق حیوانات می زنن – بعضیا شون- خودشون عاشق گاو و گوساله ، ماهی و شتر و خروس و مرغ اند . البته عاشق طعمشون هستن .
عزا داری حسینم که شکم عده ای سیر می کنه و مثلاً برای ثوابش انجامش می دن ، آمار کشتار حیوانات رو بالا می بره .
چند حیوون باید جونشونو بدن تا تشنگی حسین و یارانش رفع بشه .
اگه قصدتون خیره ومی خواید نیازمندش هم بدید ، نیازمند با ظرف پلو هم سیر میشه . البته با کمی خلاقیت از غذاهای گیاهی بهتری می تونید استفاده کنید . اما نه شما هدفتون ثواب و اینا نیست ، مثل عادت های قدیمی ما ایرانیا چشم و هم چشمی هست .
بله
فلانی واسه حسین خروس کشته ؟ من بره می کُشم .
فلانی گوسفند قربانی کرده ؟ من گاو می کُشم .
با همین فرمون برید جلو نذرتون قبوله . دعای خیر حیوانات هم پشتتونه. اصلاً اونا از خداشونم باشه قربانی حسین بشن . هر چند مهم نیست که حسین رو نمی شناسن.
مهم نیست که حسین آدم ظالمی بوده یا مظلومی ، مهم اینه که اون حیوان نمی خواد اینقدر زود بمیره.
راستی شمایی که نذری می پزی و چهار تا صلوات هم می فرستی، شما همونی نیستی که تو خونه ات به گربه های بی پناه غذا می دی ؟
شمایی که هر سال اربعین یه گاو قربانی می کنی و گوشتش رو نذری می دی ، اونم نه فقط به همسایه ، بلکه دوست و آشنا و فامیل ، شما همونی نیستی که وقتی بیرون اومدن حیوانات رو منع کردن با هشتگ #حمایت_از_حیوانات اعتراضت رو اعلام کردی و گفتی که سگت حق و حقوقی داره . یا وقتی می بینی کسی در حال آزار رسوندن به حیوانی هست بعلاوه برهشتگ #_نه_به_حیوان_آزاری هرچی از دهنت در میاد به طرف می گی ؟
خب حیوون با حیوون فرق می کنه ؟ سگ حق زندگی داره ، اما اون گاوی که جنابعالی قربانی کردی حق زندگی نداشت ؟
اینقدر گونه پرستی نباشیم . هر حیوانی حق زندگی داره و هیچ انسانی حق نداره این حقو ازش بگیره.