چند سال پیش که در شمال مشاور املاک شده بودم به این نتیجه رسیدم که تا ابزار مناسب نباشه نمیشه کاری رو پیش برد . بذارید ماجرا رو از اول براتون تعریف کنم .

تازه به عنوان مشاور املاک استخدام شده بودم . روز اول کاریم بود و باید یه خودی نشون می دادم . ازم خواسته شد که تبلیغات ویلا ها رو انجام بدم . با وجود اینکه در این کار حرفه ای بودم و اطلاعات و توانایی های زیادی داشتم ، نتونستم کاری از پیش ببرم ؛ چون ابزار مناسب نداشتم . گوشی اندرویدم رو تازه از دست داده بودم و یه گوشی کوچولو داشتم که همه با فندک اشتباهش می گرفتن .

به رئیس گفتم که فعلاً نمی تونم از طریق گوشی تبلیغی انجام بدم و اجازه بده با راه اندازی ویلاگ و کانال تلگرام و آگهی با تبلیغ نویسی حرفه ای در دیوار و شیپور شروع کنم . ازش خواستم اجازه بده با اون همه کامپوتری که اونجا بود تبلیغات انجام بدم . گفت : « به اینا اینطوری نیگا نکن … اینا همه شون خرابن … برای کلاس کاری گذاشتمشون اینجا … فقط اون گوشه ایه سالمه »

فوراً رفتم سراغش اما انگار نه انگار . مگه روشن می شد . به رئیس گفتم و اونم گفت : « ای بابا … مثل اینکه اونم خرابه .»

روز اول رو فقط یه گوشه رو صندلی نشستم و به در و دیوار نگاه کردم . وقتی ساعت کاری داشت تموم شد ، رئیس گفت : « مثل اینکه تو هم همچینا زرنگ نیستی … توقع عملکرد بهتری ازت داشتم »

پیر بود و خیلی از تکنولوژی سر در نمی آرود ، فقط می خواست براش مشتری بیارم . همون لحظه که این جمله رو از اون مرد شنیدم روی کاغذی _ که تنها ابزاری بود که با خودم داشتم _  نوشتم « استعداد و توانایی ، بدون ابزار مناسب هیچ است » و البته نوشتم « هر قدر هم که ابزار های زیادی داشته باشی بدون داشتن ابزار مناسب کاری از پیش نمی بری »

و این دقیقاً چیزیه که می خوام به شما بگم .

اهمیت داشتن ابزار مناسب

یک نویسنده زمانی که می خواد بنویسه ، باید ابزار مناسب همراهش باشه . قلم و کاغذ، لپ تاپ ، اصلاً دفترچه یادداشت تلفن همراهش .

کسی که می خواد برنامع زیری کنه باید ابزار مناسب داشته باشه . قلم ، کاغذ ، خط کش ، یه جدول زمان بندی که در وورد تنظیمش کرده یا اپ لیکیشن های برنامه ریزی و چک لیست های اندروید .

خلاصه هر کاری و هر تخصصی و به طور کلی هر فهالیتی نیاز به ابزار مناسب اون فعالیت رو داره .

البته یه نکته مهم دیگه هم وجود داره .

ابزار مناسب شما

باید پیدا کنید که چه ابرزاری برای شما مناسبه . اینو باید با توجه به موقعیت شغلی و زندگی خودتون بسنجید و پیدا کنید .

اگه شاغلید و مسیر طولانی رو باید تا محل کار پیاده روی کنید ، مسلماً داشتن یه سر رسید بزرگ و سنگین برای برنامه ریزی در کیفتون عذاب آوره . اپلیکیشن های موبایلتون گزینه بهتری هستن .

یا اگه مثل من شغلتون در خونه تونه ، برنامه ریزی در موبایل خیلی براتون واب نمی ده ، چون اگه مثل من باشید وسوسه می شید که شبکه های اجتماعی تونو مدام چک کنید و کلاً برنامه بی برنامه .

پس همین الان بلند شید و فعالیت هاتون رو مشخص کنید و ابزارشون رو لیست کنید و از بینشون بهترین ابزار برای اون کار و همینطور برای خودتون رو پیدا کنید .